s2

Prywatne lekcje - Testu G&T
Zapisy na Rok Szkolny 2019-2020 JUŻ TRWAJĄ!

17.07.18
Polub nas na Facebook
Wizyt our Facebook Page for „ OWLS Summer Tips” (Wakacyjne porady ) więcej»

KONTAKT


TEST G&T

O Nowojorskim Teście dla Uzdolnionych i Utalentowanych (ang. The NYC Gifted & Talented Test)

Wydział Edukacji Miasta Nowy Jork zarządza Nowojorskim Testem dla Uzdolnionych i Utalentowanych (ang. NYC Gifted and Talented Test) przeznaczonym dla dzieci między czwartym a siódmym rokiem życia rozpoczynających naukę w klasach K-3. Jego celem jest ustalenie, czy dziecko kwalifikuje się do zajęcia miejsca w nowojorskich szkołach lub programach dla uzdolnionych i utalentowanych. Takie testy są szeroko rozpowszechnione w całym kraju i stosowane w celu przyjęcia uczniów do programów dla uzdolnionych. Mają one zapewnić zrównoważony, dokładny i bezstronny wgląd w słowne i bezsłowne zdolności intelektualne dziecka.

Czy moje dziecko powinno przystąpić do Nowojorskiego Testu dla Uzdolnionych i Utalentowanych?

Bez względu na to, jakie są zdolności twojego dziecka, przystąpienie do Nowojorskiego Testu dla Uzdolnionych i Utalentowanych nigdy nie jest stratą czasu.

Może być trudno ocenić, czy twoje dziecko jest czy nie jest uznawane za uzdolnione. Pod tym względem Nowojorski Test dla Uzdolnionych i Utalentowanych nie pełni funkcji wyłącznie narzędzia administracyjnego, ale jest również sposobem na dokładne wskazanie mocnych i słabych stron twojego dziecka. Jednak bez względu na to, czy celem jest przyjęcie do konkretnego programu czy dokładne poznanie zdolności twojego dziecka, konieczne jest odpowiednie przygotowanie do testu. Odpowiednie przygotowanie jest najlepszym rozwiązaniem, aby uzyskać jak najwięcej z tego testu.

Jak mam ustalić, czy moje dziecko spełnia odpowiednie warunki?

Dla każdego Programu dla Uzdolnionych i Utalentowanych (ang. G&T program), do którego aplikuje twoje dziecko najbardziej istotne są wysokie wyniki w teście.

Programy dla Uzdolnionych i Utalentowanych obejmują wszystkie 32 dzielnice Miasta Nowy Jork. Takich programów jest około stu w całym mieście. Uczniowie mogą ubiegać się o miejsce wyłącznie w jednym z tych programów usytuowanym w dzielnicy ich miejsca zamieszkania – tylko wtedy ich zgłoszenie zostanie uwzględnione. Szkoły wymagają uzyskanie wyniku 90 lub wyższego.

Ogólnomiejskie Programy dla Uzdolnionych i Utalentowanych są dostępne dla wszystkich uczniów w zasięgu pięciu gmin. Te programy są bardziej wymagające i potrzebny jest wynik 97 lub więcej, aby być branym pod uwagę.


[1] NYC G&T Test/ NYC Gifted & Talented Test
[2] DOE/ Department of Education/ Wydział Edukacji
[3] UPK/ Universal Pre Kindergarten
[4]  NYPS/ New York Public Schools/ Bezpłatne Szkoły