s2

Prywatne lekcje - Testu G&T
Zapisy na Rok Szkolny 2019-2020 JUŻ TRWAJĄ!

17.07.18
Polub nas na Facebook
Wizyt our Facebook Page for „ OWLS Summer Tips” (Wakacyjne porady ) więcej»

KONTAKT


LEKCJE ESL

O Angielskim Jako Drugim Języku

Język angielski jako podstawowy język mówiony w kraju z bogatą historią imigracji i różnorodności kulturowej, a także opanowanie języka angielskiego są ważną częścią rozwoju i kształcenia.

Kurs ESL to zajęcia zaprojektowane, aby pomagać uczniom, którzy chcą się uczyć języka angielskiego jako drugiego, trzeciego, a w niektórych przypadkach nawet czwartego języka. Zajęcia te prowadzone są przez nauczycieli, często dwujęzycznych, którzy pomagają uczniom rozwijać ich zdolności:

  • mówienia

  • pisania

  • czytania i

  • słuchania

Około jedno na pięcioro dzieci w Stanach Zjednoczonych posługuje się w domu językiem innym niż angielski i około połowa z nich  nie jest jeszcze uznawana za osoby biegle mówiące po angielsku. Uczniowie na niższym poziomie angielskiego kierowani są do szkoły (UPK) z rozszerzonym poziomem angielskiego (ESL).

Kiedy ci uczniowie opanują język angielski, zostają „przeklasyfikowani” i nie otrzymują już konkretnych usług wspierających ich rozwój językowy. Badania wykazały, że dla większości uczniów opanowanie drugiego języka zajmuje w przybliżeniu od czterech do siedmiu lat.

Uczniom, którzy nie opanują języka angielskiego, w tym czasie, zazwyczaj do ostatnich klas szkoły podstawowej, być może nigdy się to nie udać. Ci którzy nie opanują języka i pozostają w klasach ESL, na ogół gorzej wypadają w testach szkolnych i kończą szkołę średnią rzadziej niż ich rówieśnicy, dla których angielski jest pierwszym językiem.


ESL/English As a Second Language