s1

Private Lesson G&T Test Prep
Sign-up NOW For School Year 2018-2019

s2

Private Lesson G&T Test Prep
Sign-up NOW For School Year 2018-2019

01.06.18
My first blog
From an early age, Aleksandra knew her professional passion would be working with children to improve their capacity for socialization and learning. Since immigrating to the United States, Aleksandra has been working with Pre-K, UPK, ESL, and G&T children in various capacities. Ms. Alex enjoys creating an environment that promotes early childhood development of artistic skills More»

CONTACT


RATES

OWLS Lessons Offered & Pricing

Individual:

  • $25 per hour for G&T test preparation
  • $25 per hour for ESL
  • $30 per hour for ESL and G&T test preparation
  • $25 per hour SET

Group (2-6 OWLS):

  • $20 per hour for G&T test preparation
  • $20 per hour for ESL
  • $20 per hour for SET
  • $30 per hour for ESL and G&T test preparation
  • $30 per hour for SET and G&T 

(recommended for ESL Level 1 and 2) 

Notes:
There is a minimum of 2 hours per week.
As noted in 
Our Mission and Approach, we prefer to provide individual lessons in the comfort of the customer’s home.